Hizmetler

Kitabınızın Yayımlanma Süreci Nasıl Olur?

İleti Yayıncılık ailesi olarak uzun yıllar kitap sektöründe biriktirdiğimiz deneyimleri kendi yayınevimizin bünyesinde yazarlar ve kitap okurlarıyla buluşturuyoruz. Yayın dünyasının zorluklarını biliyoruz. Kısıtlı imkanlarla bu zorlu rekabet ortamında yer almanın ne anlama geldiğinin farkındayız.

Yoğun bir emek sürecinin ardından kitabına son noktayı koyan bir yazar, ilk iş olarak hazırlamış olduğu dosyayı bir yayınevine gönderir ve dosyanın kabul edilmesini bekler. Uzun bir sürecin ardından dosya ya kabul edilecektir ya da geri çevrilecektir. Yayınevlerinin bir kitabı yayınlayabilmesi için çok fazla parametresi vardır. Bu parametrelerin en önemlisi ise ekonomik olandır. Yazarın ortaya çıkardığı eserin satılıp satılamayacağına karar vermek zorlu bir süreçtir. Öncelikle kitabın yayınevi açısından nitelikli olması gerekir. Nitelik kavramının kişilere göre değişiklik gösterdiğini bilsek bile burada asıl karar yayınevinindir.

İleti Yayıncılık olarak evrensel bir takım değerlere göre bir seçiciliğimiz var. Biz kitabınızı yayımlarız ve kitap dünyasında süregelen rekabet ortamı içerisinde görünmesi için çabalarız.

Kitabınızın yayımlanması için izlemeniz gereken adımları kısaca sıralayalım;

 • Bizimle temasa geçin ve dosyanızı bize gönderin.
 • Biz dosyanızı inceleyelim.
 • Dosyayı uygun bulmamız koşulunda ise kitabınızın yayımlanabilmesi için maliyetleri belirleyelim.
 • Ekonomik bu adımda anlaşabilmemiz koşulunda ise süreci başlatalım.
 • Öncelikle kitabınızın bir editör süzgecinden geçmesi gerekir.
 • Paralel olarak kapak tasarımı başlasın.
 • Kitabın redaksiyonu yapılır.
 • Geldik son okuma aşamasına…
 • Kitap baskıya hazır hale gelir.
 • Sizin onayınızla birlikte baskıya girer.
 • Kitabın baskıdan çıkmasıyla birlikte ise kitabın internet satış noktalarına ve genel dağıtıma ulaştırılması sağlanır.

Uzman olduğumuz bu süreçleri titizlikle yürütürüz. Kitabın basılmasındansa bize göre daha zorlu olan PR süreci başlamaktadır. Kitabın basım aşamasında siz sadece arkanıza yaslanır ve sürecin ilerlemesini beklersiniz. Her yayımladığımız kitaba özel bir PR süreci hazırlarız. Yazarımız PR sürecinin içindedir ve imkanlarımız dahilinde neler yapacağımıza hakimdir.

Yazarlar İçin Web Sitesi Hizmeti

İleti Yayıncılık olarak kitabınızı yayımlıyor olmamızın dışında farklı hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Yazara özel bir web sitesinin hazırlanması da bunlardan biridir. İhtiyaçlarınızı biliyor ve size buna göre bir web sitesi hazırlıyoruz. Ekonomik durumunuza her ne olursa olsun, o koşullara göre profesyonel bir web sitesi hazırlıyoruz.

Kitabınız İçin PR Hizmeti

İleti Yayıncılık sizin bütçenize göre bir PR haritası çıkarır ve hızlı bir şekilde uygulamaya koyar.

Grafik Tasarım Hizmeti

İleti Yayıncılık uzman grafikerleriyle sektörün ve okurların isteklerini bilir ve bunları bir paydada eşitleyerek ortaya nitelikli tasarımlar çıkarır. Kişisel kitabınız ya da kurumsal yayınlarınız için nitelikli bir tasarım hizmeti alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin